Bendra informacija

 

UAB „Vitera Baltic“ atstovauja ICL kompanijos gaminamas Nutrivant trąšas.

Nutrivant - optimalus maisto medžiagų kiekis ir efektyvus jų pasisavinimas

Nutrivant – kristalinės formos, tirpios vandenyje, bechlorės trąšos, skirtos žemės ūkio augalų papildomam tręšimui. Efektyvumu ir subalansuota maistinių medžiagų sudėtimi išsiskiriančios trąšos, kurių pagrindas yra veiksminga ir lengvai pasisavinama fosforo fosfitinė forma, kalis, magnis, chelatizuoti mitybiniai elementai.

Fosfitai pasižymi savybėmis, kurios užtikrina:

 • didesnį veiksmingumą, nes nesusidaro netirpios druskos su kalcio ir magnio jonais;
 • veiksmingą absorbavimą per šaknis ir lapus;
 • apsirūpinimą fosforu greičiau ir veiksmingiau nei tradicinėse NPK trąšose;
 • geresnį fosforo tirpumą, absorbciją ir mobilumą augale;
 • stipresnes augalo gynybines funkcijas ir natūralią apsaugą nuo galimų infekcinių ligų.

Nutrivant trąšų išskirtinumas – paviršiaus aktyvioji biomedžiaga Fertivant

Kuo ypatingas Fertivant?

Fertivant – tai visiškai nauja maistinių medžiagų transportavimo technologija, išrasta ir užpatentuota JAV ir Izraelio mokslininkų (Ben-Gurion University of the Negev).
Pagrindinė kliūtis tręšimo per lapus – kutikulė - plona kutino plėvelė, dengianti augalų lapų ir stiebų epidermį, kuri veikia kaip natūrali "oda" ir blokuoja mitybos elementų, pesticidų, bio-stimuliatorių ir kt. medžiagų skverbimąsi. Pasyviai, be pagalbinių priemonių dėl šio epikutikulinio sluoksnio į augalą patenka tik 1/3 mitybos elementų. Todėl efektyvesniam tręšimui per lapus naudojamos paviršiaus aktyviosios medžiagos (PAM). Dauguma įprastų PAM perforuoja lapo paviršių, tirpindami ir žalodami epikutikulinį lapo audinį.
Skirtingai nuo įprastų PAM, Fertivant, nepažeisdamas augalo audinių, o veikdamas per tarpląstelines ertmes, garantuoja lėtą, tačiau efektyvų ir pastovų maisto medžiagų patekimą į augalo vidų, geresnį jų pasisavinimą ir įjungimą į gyvybiškai svarbius medžiagų apykaitos procesus. 
Todėl Fertivant: nežaloja augalo audinių; pasižymi prailgintu veikimu iki 3-4 savaičių; gerai „išlaiko“ trąšas ant lapų paviršiaus apsaugodamas jas nuo lietaus nuplovimo; puikiai veikia ir nesant dideliam lapų plotui, todėl NutriVant jau efektyvus ankstyvajame augimo tarpsnyje; yra netoksiškas augalams ir gamtai.

Privalumai naudojant Nutrivant trąšas

Tręšimas per lapus su Nutrivant – savalaikis ir efektyvus augalų aprūpinimas maistiniais elementais, aukšto bei stabilaus augalų produktyvumo garantija. Tręšimas su Nutrivant svarbus visos vegetacijos metu, ypač aktualus susidarius nepalankiomis augimo sąlygomis. Naudinga naudoti rudenį žiemkenčiams, nes geriau išsivysto šaknų sistema, augalai sukaupia daugiau maisto medžiagų, turi geresnes sąlygas peržiemoti. Patręšus su Nutrivant ankstyvą pavasarį - augalai greičiau atsigauna ir anksčiau pradeda vegetaciją. Tręšimas ankstyvajame augimo tarpsnyje, augalams turint 3-4 lapus, skatina šaknų sistemos formavimąsi ir augimą. Poreikis fosforui, kaliui ypač išauga augalui pereinant iš vegetatyvinio į generatyvinį augimą, derliaus brendimo tarpsnyje. 

 • Augimo pradžioje - veikia kaip startas šaknų formavime, didina sėklos dygimo energiją;
 • Augalai geriau pasisavina maisto medžiagas tiek iš pačių trąšų, tiek iš dirvožemio. Didina 15-20% azoto ir kitų maisto medžiagų pasisavinimą iš dirvožemio, skatina energijos apykaitą augale.
 • Efektyvus sausros metu, arba nesant tinkamoms dirvos agrocheminėms savybėms, kai augalai negali pilnai pasisavinti fosforo, kalio, kalcio ir mikroelementų.
 • Geriau vystosi šaknų sistema, augalai sukaupia daugiau maisto medžiagų, gerėja krūmijimasis, skatinamas naujų ūglių formavimasis.
 • Skatina generatyvinį augimą, žydėjimą, vaisinių užuomazgų formavimą, optimizuoja brendimo procesus.
 • Stimuliuoja cukraus gamybą lapuose ir transportavimą į šaknis, didina augalų atsparumą šalčiui.
 • Gerina derliaus kokybę - didina krakmolo, aliejaus, sausųjų medžiagų kiekius. Įtakoja vaisių kietumui, gerina transportavimo, sandėliavimo savybes.
 • Ekonomiškas tręšimo variantas - naudojant kartu su augalų apsaugos produktais. NutriVanttrąšas galima maišyti kartu su fungicidais, insekticidais, nemaišyti su herbicidais. Tarnauja kaip rūgštintojas, pH buferis mišiniuose su pesticidais. Nutrivant minkština vandenį, neleidžia pesticidams reaguoti su vandens karbonatais (panaikina pesticidų sukeltą hidrolizę kietame vandenyje), taip neprarandamos aktyviosios medžiagos. Gerina veikliųjų medžiagų veikimą ir ilgina veikimo laiką - didėja pesticidų efektyvumas.
 • Netoksiškas aplinkai ir gali būti naudojamas iki pat derliaus nuėmimo.
 • Lengvai sandėliuojasi ir transportuojasi. 100% tirpūs kristalai. Visos trąšų rūšys yra skirtingų spalvų.

Svarbu žinoti
Fizikinės–cheminės Nutrivant savybės leidžia naudoti vandenį su padidintu druskų kiekiu ir didesnio kietumo. Rekomenduojama purškiamo vandens temperatūra apie 20°С, bet ne žemesnė kaip 10°С. Purkšti augalus esant n°e aukštesnei kaip 25°С oro temperatūrai, kitaip greitesnis vandens išgaravimas palieka didesnę druskų koncentraciją lapų paviršiuje – tai gali iššaukti apdegimus. Purkšti ankstį ryte arba vakare. 
Nerekomenduojama maišyti Nutrivant su tais pesticidais, kurių sudėtyje yra metalai – geležis (Fe), aliuminis (Al) ir su koncentruotais kalcio (Са) tirpalais. 
NutriVant galima maišyti su kalio salietra (KNO3), kalio sulfatu (K2SO4) ir karbamidu (CO(NH2). 
Nutrivant trąšų pH yra 5±0,5, todėl mišiniuose su pesticidais veikia kaip buferis, ženkliai pagerėja išpurškiamo mišinio savybės. 
Su Nutrivant pesticidų poveikis yra efektyvesnis.