Kelik-K Silicis

 

Tai skystos formos kalio (K) ir silicio (Si) trūkumo reguliatorius, skirtas purškimui per lapus. Naudodami Kelik K Si per lapus, padidiname lapų plotą (tuo pagerindami fotosintezę), aktyviname šaknų sistemos vystymąsi, atsparumą abiotiniams ir biotiniams veiksniams, didiname cukraus kiekį, derlių ir geriname derliaus kokybę. Pagrindinė kalio funkcija - kitų maisto medžiagų iš dirvožemio perdavimas augalui. Todėl nepakankamai patręšus kaliu, kitų maisto medžiagų poveikis augalui nėra toks efektyvus, koks galėtų būti. 
Silicis užtikrina augalo apsaugines funkcijas mechaniniu, fiziologiniu, cheminiu bei biocheminiu lygiu, dėl to didėja atsparumas ligoms ir kenkėjams, taip pat ir įvairiems abiotiniams stresams (šalčiui, sausrai).  Esminiai trąšų su kaliu ir siliciu veikimo principai:

  1. aktyvus silicis didina augalų atsparumą stresams, ligoms ir kenkėjams, dėl to padidėja augalų derlius;
  2. kalis pagerina augalų mitybą, didina augalų derlių bei gerina jo kokybę.

Sudėtis
Kalio oksidas (K2O) 20%
Silicio oksidas (Si2O) 13%
Chelatavimo agentas EDTA 2%

Rekomendacija
Tinka visiems augalams tręšti purškiant per lapus intensyvaus augimo metu.
Pupiniai augalai
0,5-1,0 l/ha, purkšti butonizacijos tarpnyje (galima maišyti su insekticidu).
Javai
0,5-1,0 l/ha (BBCH 37-59).
Cukriniai runkeliai, kukurūzai
0,5-1,0 l/ha (7-8 lapai).
Bulvės
0,5-1,0 l/ha (BBCH 40-50).
Daržovės
0,5-1,0 l/ha purkšti arba laistyti 0,3% tirpalu.

Suderinamumas
Galima maišyti su dauguma pesticidų, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, ar pesticidą leidžiama maišyti su trąšomis. Nerekomenduojama maišyti su mineralinėmis alyvomis, siera, variu. Prieš naudojimą rekomenduojama atlikti bandomąjį testą.