Atlante Zn

 

Skysta, greitai absorbuojama cinko ir fosforo trąša papildomam augalų tręšimui. Skatina šaknų vystymąsi ankstyvajame augimo tarpsnyje, intensyvina fotosintezės procesą, padeda ilgesnį laiką išlaikyti augalą sveiku .
Fosforo (P) poreikis išryškėja ankstyvajame augimo tarpsnyje, todėl pirmieji trūkumo požymiai pasireiškia lėtu, silpnu ir užslopintu šaknų ir antžeminės dalies augimu. Fosforas atsakingas už maisto medžiagų pasisavinimą, fotosintezės bei energijos apykaitos procesus, stiprina augalo imuninę sistemą.
Cinkas (Zn) dalyvauja įvairiuose medžiagų apykaitos procesuose; svarbus fotosintezei, oksidacijos-redukcijos procesams, aktyvina mineralinės mitybos elementų pasisavinimą; kartu su hormonais reguliuoja žiedinių pumpurų formavimąsi, augalų apsidulkinimą ir sėklų formavimąsi; gerina augalų atsparumą grybinėms, bakterinėms ligoms, nepalankiems aplinkos veiksniams. Lietuvos dirvožemiuose cinko yra labai mažai, jo ypač trūksta šarminiuose dirvožemiuose, kuriuose daug magnio ir fosforo. Didelė fosforo koncentracija augaluose stabdo cinko judėjimą, todėl cinkas daugiau kaupiasi šaknyse, o antžeminėje dalyje jo trūksta. Trūkstant cinko, augalų lapai šviesėja, atsiranda chlorozė.  Susidaro mažiau chlorofilo, sulėtėja fotosintezės aktyvumas, kaupiasi amonio formos azotas, ankstėja augalų branda. Cinko trūkumui ypač jautrūs kukurūzai, javai, pupiniai augalai.
Atlante Zn pasižymi veiksminga grybinių ligų prevencija.

Sudėtis
Fosforas (P2O5) vandenyje tirpus 20%
Cinkas (Zn) vandenyje tirpus 5%

Rekomendacija
Tinka tręšti visus augalus. Javai, kukurūzai tręšiami pirmoje vegetacijos pusėje, purškiant per lapus 0,3-0,5 l/ha. 
Tręšimo normos purškiant per lapus 100-300 ml/100 l vandens, laistant 3-8 l/ha (naudoti 0,15-0,3% tirpalą).

Suderinamumas
Atlante Zn galima naudoti mišiniuose su daugeliu trąšų ir pesticidų (insekticidų, fungicidų). Nenaudoti kartu su produktais, kurių sudėtyje yra didelis kiekis vario (Cu), sieros (S), mineralinėmis alyvomis, su šarminiais produktais (pH >8). Prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti ar nesusidaro nuosėdos, išpurškus nedideliame plote stebėti ar nėra fitotoksinio poveikio augalams.